ArabicEnglishGermanRussianTurkish

Bakım ve Arıza

Bakım ve Arıza

TSE Standartlarına göre asansörlerin aylık bakımları zorunlu olarak yapılması gerekmektedir. Asansör bakımları asla ihmal edilmemelidir. Her eşyada ya da sistemde olduğu gibi asansör sistemlerinde de bakım oldukça önemlidir. Asansörler insanları taşıyan sistemlerdir. Bu nedenle de bakımlarının yapılması can güvenliği açısından oldukça önem taşır. Sistemin uzun ömürlü olması, arızaların az yaşanması ve en üst seviyede fayda sağlanması için de asansörlerin bakımları doğru zamanlarda ve gerektiği şekilde yapılmalıdır. Zamansız yapılan asansör bakımları fayda yerine zarar ortaya çıkarabilir. Garanti süresince aylık olarak bakım yapılmalı ve servis hizmetleri mutlaka sağlanmalıdır. Bu işlemleri de asansörü monte eden taraf ya da yetkili servisler yapmalıdır.

Asansörde bakım yapılması hem can hem de mal güvenliğinin sağlanması açısından önemlidir. Burada önemli olan bakımların gerektiği şekilde ve doğru zamanlarda yapılmasıdır. Asansörün ve gerekli olan tüm akşamların bakımı da bakım ve işletme kılavuzuna göre yapılmak durumundadır. Yağlama ve temizleme, gerekli kontroller, kurtarma ile ilgili çalışmalar, gereken ayarlar ve kullanıma göre meydana gelen değişimlerin gerekli ayara geri döndürülmesi bakım konusunu kapsamaktadır.

Hizmet Özellikleri
  • Aylık Bakım
  • Ücretsiz Arıza Servisi
  • Ücretsiz Keşif Servisi
  • Deneyimli Personel ile Sorunsuz Hizmet
Foto Galeri
Sıkça Sorulanlar
Asansör de kalma durumunda ne yapmalıyım ?

Asansörde kaldığınızda yapacağınız en kötü şey paniktir. Hem enerjinizi hemde ortamdaki oksijeni hızla tüketirsiniz. Bu sebeple öncelikle sakin olmalısınız. Asansör içindeki ve asansör kuyusundaki hava uzun süre rahat nefes almanızı sağlar.
Günümüzde asansörlerde standart haline gelen çift yönlü haberleşme sistemleri asansör içerisindeki bir buton ile sistemde kayıtlı asansör servis numarasını aramanızı ve destek çağırmanızı sağlar.
Çift yönlü haberleşme olmayan asansörlerde asansörünüzde bulunan alarm, çağrı butonu ile yardım istemeyi deneyin.
Cep telefonunuz çekiyor ise yakınlarınızı haberdar ederek asansör servisinin size ulaşmasını sağlayabilirsiniz

Asansör bakımı için yetki gereklimidir ?

Asansör bakımı yapabilmek için firmanın TSE HYB bulunmalıdır.

13.10.2021
196
Whatsapp
Edessa Asansör
Edessa Asansör
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?