Mühendislik ve Danışmanlık

Nedir

Bilim insanlarının ürettiği teorik bilgiyi, tekniker ve teknisyenlerin uygulayabileceği pratik bilgiye dönüştüren kişilere denilen mühendislik, ayrıca matematiksel bir zekâ da gerektirmektedir. Çünkü mühendis olmak, olaylara sistematik bakmayı, parçaları birleştirip bütünü görebilmeyi, neden sonuç ilişkilerini kurabilmeyi gerektirir. Danışmanlık ; bir kurum veya kişiye uzmanlık alanı ile ilgili yön verebilecek bilgi verme işlemine denir.

Asansörde mühendislik & danışmanlık hizmetleri, alanında uzman kişiler tarafından yapılıp, doğru bilgilerin anlaşılır şekilde aktarılması gerekir. Asansör firmaların da bu hizmeti en doğru ve teknik bir şekilde yerine getirmesi gerekir. Edessa asansör danışmanlık süresi boyunca, tüm karar aşamalarında yol gösterici firma olarak yanınızda olacaktır.

Önemli Notlar

Asansör danışmanlık hizmetlerinde süreç projelerden önce başlar. Yapılması planlanan asansör sistemi ile ilgili olarak, asansörün yönetmeliğe uygun olması gerekir. İlgili mevzuat kapsamında işletme sahipleri, ilgili kişiler güncel mevzuat hakkında bilgi sahibi olmayabilirler.

Gerekli tüm şartnamelerin, prosedürlerin uzman kişiler tarafından proje sahiplerine aktarılması gerekir. Asansör proje hizmeti dediğimiz bu süreçte ; yapılacak olan asansörün ön inceleme hizmeti yapılır, asansörün temel özellikleri belirlenir ve asansörün kuyu yerleşim planı hazırlanır. Daha sonra tüm ölçü ve bilgiler firma ile şantiyeye gidilerek görevli mühendis tarafından alınır ve asansör yerleşim planı hazırlanır. Sonrasında da son kontrol hizmetleri devreye girer. Tüm bunlar asansör danışmanlık & mühendislik sistemleri ile yapılır. Asansör danışmanlık hizmetleri bu açıdan çok önemlidir.

Edessa Asansör yılların tecrübesi ve donanımlı ekibi tarafından, tüm asansör danışmanlık hizmetleri süreci boyunca gerekli olan tüm sorumluluğu üstlenmektedir. Aklınıza takılan tüm asansör hizmetleri ile ilgili olarak veya soru ve görüşlerinizle ilgili, bizimle iletişime geçebilirsiniz

Dil Seçimi

Edessa

Adres

Doğu Mah. Özden Sok. Bigat Apt. No:4/1-3, 34890 Pendik/İstanbul

Tel

(0216) 491 31 77

Email

info@edessaasansor.com.tr

Son Asansör Haberleri